Danes smo gostili študente in njihove mentorje s Fakultete za strojništvo, Univerze v Ljubljani
Projekt obravnava področja, kot so vgrajeni pametni sistemi, pametno grajeno okolje, ponovna uporaba tekstilnih odpadkov, označevanje tematskih turističnih produktov in COVID-19 preprečevanje.
Namen projekta je spodbujanje in krepitev sodelovanja in povezovanja visokošolskega sistema z okoljem gospodarstvom ter negospodarstvom in neprofitnim sektorjem v lokalnem in regionalnem okolju ter uveljavljanje fleksibilnih oblik učenja. Tako bodo mladi lahko že med izobraževanjem pridobivali konkretne, praktične izkušnje, razvijali veščine za neposredno vključevanje v uresničevanje idej in pridobivanje izkušenj, razvijali podjetnost, inovativnost, kreativno razmišljanje, kreativnost itd. za večjo zaposljivost in lažji prehod na delovno okolje.
Cilji projekta: a) je zasnova in izvedba interaktivnega okolja z uporabo sekundarnih tekstilnih surovin
b) Izobraževalni cilj je pridobitev praktičnih znanj na področjih:
uporaba odpadnih tekstilnih surovin pri izdelavi novih tekstilnih izdelkov – v konkretnem primeru izdelave interaktivne prostorske tekstilne instalacije,
arhitekturno zasnovo interaktivnega javnega prostora, ki naj v želenem smislu vpliva na občutke, čustva in miselni proces obiskovalca,
doseganje sinergijskih učinkov pri multidisciplinarnem razvoju novega izdelka (v našem primeru interaktivne prostorske tekstilne instalacije).