Vzdrževanje stavb in sistemov lahko postane prava nočna mora tako za vzdrževalce, kot za upravitelje ali lastnike.
Sistemi HiQ so tukaj v izjemno pomoč. Povežejo naprave s pravimi ljudmi in poskrbijo, da ti dobijo natančne informacije, vstopijo tja, kamor morajo in po opravljenem delu samodejno poročajo o uspešnosti servisa, porabljenem času in materialu. Vzdrževanje tako postane bistveno bolj načrtovano in smiselno ter praktično nemoteče.
Stavbe je potrebno zanesljivo nadzorovati in upravljati. Tovam omogoča HIQ, ki je nastal na osnovi dolgoletnih izkušenj pri industrijski avtomatizaciji. Da bi omogočili vključitev na druge platforme, je potrebno podatke pripraviti in jih varno prenesti na lokacijo želene platforme. V ta namen je bila razvita EDGE rešitev in implementirana v IoT linker, ki zagotavlja ohranjanje in osveževanje digitalnega dvojčka. Platforma HIQ Universe omogoča tistim, ki imajo ustrezna pooblastila, da se spremembe na digitalnem dvojčku avtomatsko prenesejo v realnost. S tem smo ustvarili virtualno okolje, ki je integrirano z realnimi napravami in ustvarja nov, virtualen ekosistem, kjer je omogočeno sodelovanje med napravami, uporabniki in ponudniki storitev.
Tako lahko na stavbo implementiramo sistem pravil za zgodnje odkrivanje in diagnostiko napak (FDD - zgodnje odkrivanje in diagnostika neskladnosti), strojno učenje in vzročno optimizacijo.
FDD naredi tisto kar je bilo do sedaj prikrito in o tem obvesti vzdrževalno osebje in upravitelja. Tako je preprečena škoda, nepotrebna potrošnja materialov in energije.
Po nekaj mesecih delovanja FDD, modul za strojno učenje začne dodatno izpopolnjevati algoritme in tako omogoči vedno večje prihranke.
Z vzročno optimizacijo ima upravitelj možnost poljubno nastavljati različne režime delovanja (udobnost, energetska učinkovitost, trajnost...)
Obvladovanje vseh sistemov stavbe na enem mestu je ključnega pomena iz vidika optimizacije, varnosti in racionalnosti. Tehnologija, ki jo že vrsto let uporabljamo na globalnem tržišču omogoča našim kupcem izboljšave v delovanju sistemov in optimizacijo rabe energije.
Samoučeči sistem za poenostavljen nadzor in vzdrževanje sistemov
Z uporabo informacij notranjih sistemov v realnem času v stavbi, javno dostopnih podatkov kot je vremenska napoved, promet, zasedenost in s pomočjo preglednic, primerjalnih tabel in kazalnikov učinkovitosti (KPI) sistem COS avtomatsko postavi optimalne parametre. Bistvo samoučečega sistema je, da z uporabo podatkov v realnem času in arhiviranih vrednosti krmili naprave tako, da delujejo optimalno z vidika porabe stredstev in energije. Tehnologija umetne inteligence je tu ključna.